Digital Jobmesse

 

 

Digital Jobmesse - Tirsdag d. 11/10 2022

 

Dette er en invitation til at deltage i vores Digitale Jobmesse i Job7, hvor du bliver præsenteret for aktuelle Jobåbninger hos de deltagende virksomheder. Vi forventer at 10 virksomheder deltager.

Der kommer en repræsentant for hver virksomhed og fortæller om de stillinger de mangler kandidater til. Der er mulighed for at du kan stille spørgsmål anonymt undervejs.

Virksomhedernes kontaktinformationer vil blive oplyst, så du efterfølgende har mulighed for at sende en ansøgning til netop de stillinger, du synes er interessante.

For at der er god tid til at virksomhederne kan præsentere sig, og svare på spørgsmål, er den digitale jobmesse i to dele.

Del 1 – Kl. 10.00 – 11.30:

 

Klik på dette link for at deltage i Del 1

 

Del 2 – Kl. 13.00 – 14.30

 

Klik på dette link for at deltage i Del 2

 

Der er ingen tilmelding, du klikker blot på linket og ser webinaret fra en PC, tablet eller mobiltelefon. Log ind anonymt, du behøver ikke oprette en konto for at se med.

OBS! Hvis du ser webinaret fra din telefon eller tablet, skal du inden webinaret installere Teams appen. Teams er et gratis program fra Microsoft.

Vi har lavet en vejledningsvideo om hvordan du installerer appen, og om hvordan du logger på fra en PC:  

https://www.youtube.com/watch?v=RF4ya6gDoGg

 

Vi håber at du vil se med, virksomhederne ser frem til at præsentere deres ledige stillinger for dig!

 

Job 7